Dzieci śpiewają dla Niepodległej

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas I – III przygotowali niezwykły koncert dla Polski. Na szkolnym korytarzu spotkali się dwukrotnie: o godz. 8:15 oraz o godz. 13:00, by w galowych strojach, z kokardami narodowymi i chorągiewkami zaśpiewać przygotowane wcześniej w klasach utwory. Pierwszoklasiści zaśpiewali piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”, drugoklasiści - wzruszającą piosenkę „11 listopada”, a uczniowie klas trzecich wykonali brawurowo pieśń legionową „Szara Piechota”.

            Pomimo tego, że wspólny śpiew nie był wcześniej ćwiczony, koncert udał się znakomicie, a na twarzach dzieci i ich wychowawczyń malowała się duma, radość i wzruszenie.

            W pamięci wszystkich na długo pozostał refren piosenki:

„Uwięziony ptak nie śpiewa.

A czy wiesz, dlaczego?

Bo nie spotkasz nigdy w klatce

Ptaka szczęśliwego…”

Dodatkowo o godzinie 11:11 dzieci ponownie wyszły na korytarz i zaśpiewały cztery zwrotki hymnu narodowego.

To był bardzo rozśpiewany, patriotyczny dzień.