Get Adobe Flash player

5 porcji warzyw, owoców lub soku

Od roku szkolnego 2010/2011 uczestniczymy w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „5 porcji warzyw, owoców lub soku”. Celem programu jest krzewienie idei spożywania pięciu porcji warzyw, owoców lub soku dziennie oraz edukacja dzieci, rodziców i nauczycieli do zmiany nawyków żywieniowych. Patronat honorowy nad programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia i między innymi Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Uczniowie wszystkich klas I – III korzystają z ciekawych książeczek przesłanych przez organizatora programu – Stowarzyszenie Krajowej Unii Producentów Soków, rodzice otrzymali broszury informacyjne, a nauczyciele mogą korzystać ze scenariuszy zajęć i materiałów dydaktycznych dostępnych na stronie internetowej programu. W bieżącym roku szkolnym, w ramach programu, ogłoszony został konkurs na projekt dla społeczności lokalnej pt. „Piję sok przez cały rok”, w którym wzięła udział klasa III a. Uczniowie wykonali książkę kucharską dla przedszkolaków, uczniów, rodziców i nauczycieli z ulubionymi, sprawdzonymi przepisami na potrawy zawierające warzywa i owoce oraz nakręcili filmiki z przygotowywania soków na każdą porę roku. Rozpowszechnili ideę programu poprzez lokalne media i szkolną stronę internetową. Realizację programu uzupełnia akcja „Owoce w szkole”, dzięki której uczniowie klas I – III dwa razy w tygodniu otrzymują porcję warzyw i owoców.