Get Adobe Flash player

Szkoła Promująca Zdrowie

7 lipca 2006 roku nasza szkoła została przyjęta do Zachodniopomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, stanowiącej element składowy Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Tym samym nasza szkoła podjęła się realizacji zadań wynikających z programu Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie stosujących deklarację, że „ Każde dziecko ma prawo i powinno mieć możliwość uczyć się w szkole promującej zdrowie”. Celem programu- objętego patronatem Rady Europy, Komisji Europejskiej i Światowej Organizacji Zdrowia- jest zwiększenie skuteczności edukacji zdrowotnej społeczeństwa oraz działań w zakresie promocji zdrowia.

 

W latach 2006-2009 Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia wraz z nauczycielami, pedagogami szkolnymi, rodzicami i uczniami oraz personelem szkolnym przeprowadził szereg działań, związanych ze zwiększeniem bezpieczeństwa uczniów, poprzez zmniejszenie udziału niepożądanych zachowań.

Dnia 17 listopada 2009 roku w Szczecinie odbyło się uroczyste wręczenie Zachodniopomorskiego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie dla Szkoły Podstawowej nr 18 im. Jana Matejki w Koszalinie. Koordynatorem Szkoły Promującej Zdrowie była pani Elżbieta Pietraszewska.